KTM заглох: австрійський виробник мотоциклів тимчасово зупинив виробництво через борги

KTM

Відомий австрійський бренд KTM, який роками асоціюється зі швидкістю, адреналіном і бездоріжжям, зіштовхнувся з серйозною фінансовою кризою. Згідно з інформацією від авторитетного ресурсу AC Garage News, на початку останнього тижня квітня завод KTM повністю заглох — виробництво мотоциклів тимчасово припинили через нестачу коштів. Менеджмент компанії не зміг знайти фінансування для продовження роботи.

Щоб урятуватися, компанії потрібно близько 600 мільйонів євро, хоча ще минулого року ця сума була вдвічі меншою. За словами Готфріда Ноймайстера, генерального директора, завод має шанс знову запустити чотири виробничі лінії у серпні 2025 року. Але для цього треба встигнути до 23 травня сплатити 30% боргових зобов’язань в межах процедури реструктуризації, в яку входять KTM AG, KTM Components GmbH та KTM Forschungs & Entwicklungs GmbH.

KTM також опинилася в пастці через нестачу запчастин, що ще більше ускладнює ситуацію. За даними порталу paultan.org, одразу після короткого перезапуску в березні, компанія знову загальмувала виробництво — на цей раз через брак комплектуючих. Планується, що завод зможе знову запуститися не раніше 27 липня 2025 року.

KTM заглох

На додачу:

За останніми звітами, склади KTM переповнені — понад 130 000 мотоциклів чекають на свого власника, багато з яких не відповідають новим стандартам Euro 5+. Це не просто гальмо для продажів — це ціла купа металу, яка заморожує гроші компанії.

Попри це, керівництво не втрачає надії. В компанії очікують інвестицій, у тому числі від Bajaj Auto, яка вже влила 50 мільйонів євро, але цього замало. Якщо гроші не знайдуться до кінця травня, компанії реально загрожує банкрутство.

Для українських байкерів новина не з приємних: через зупинку виробництва можуть виникнути труднощі з доставкою нових байків та запчастин. Тож, якщо у вас KTM — не гайдайте час, замовляйте все потрібне заздалегідь, бо з комплектухою скоро буде напряг.

До речі, на фоні цієї ситуації в мережі ширяться чутки, що деякі дилери вже почали піднімати ціни на запчастини та аксесуари KTM. Не виключено, що в найближчі місяці на ринку з’явиться багато байків з пробігом за завищеними цінами. Тому, якщо давно планував взяти собі «помаранчевого звіра» — або діставай кеш, або зачекай поки пил осяде. Інакше є ризик переплатити за залізного коня, який ще й потребуватиме важкодоступного ремонту